جراحی فتق کشاله ران و ورزش

با سلام،
اولین هفته بعد از عمل، بیمار می تواند کارهای معمول و روزمره را در خانه انجام دهد، مانند؛ راه رفتن، غذا پختن، نشستن بر روی مبل ولی به یاد داشته باشید اولین هفته بعد از عمل فتق، هفته حیاتی به شمار می رود و باید از انجام کارهای سنگین همچون رانندگی خودداری شود و در صورت امکان بهتر است بیمار هفته اول را سرکار نرود.
و اما در هفته دوم در صورتی که شغل بیمار نیاز به انجام فعالیت سنگین بدنی ندارد، می تواند در محل کار خود حاضر شود و حتی مجاز به رانندگی نیز هست ولی در صورتی که با انجام این موارد درد ناحیه عمل و کشاله ران احساس شد باید از انجام فعالیت ها کاسته شود.
و توصیه می شود تا یک ماه اول بعد از عمل ورزش انجام نشود و بعد از گذشت یک ماه و یا ۶ هفته بعد از عمل، بیمار می تواند ورزش های سبک مانند شنا و دوچرخه سواری سبک را انجام دهد و در صورتی که درد در ناحیه عمل ایجاد شد به این معنی است که این ورزش سنگین است و باید از انجام آن خودداری کرد و در هر مرحله از گذشت عمل فتق، بیمار باید برای آغاز ورزش های سنگین با پزشک خود مشورت کند.
و بعد از گذشت ۳ الی ۴ ماه بیمار می تواند به آرامی ورزش های سنگین همچون پرش، دودیدن و یا حتی ورزش بادی بلدینگ را نیز شروع کند و باز هم در صورتی که در ناحیه عمل درد را احساس کرد باید از انجام آن ورزش خودداری ورزد.
شاد و سلامت باشید

saportal
در تاریخ ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!